TEL: 0917 276 880 E-MAIL: pbsan@pbsan.sk

Firma je držiteľom certifikátu Systém manažérstva kvality EN  ISO 9001:2008

Injektáž stavebných konštrukcií pomocou živičných hmôt

Injektáž stavebných konštrukcií pomocou živičných hmôt – je technológia pri ktorej sú statické poruchy – trhliny v konštrukciách spôsobené dynamickými rázmi. Ako jedna z metód odstránenia týchto porúch je „scelenie - vyplnenie" trhlín mikroinjektážou. Musí byť použitý materiál, ktorý dokonale priľne k podkladu a ktorý sa vyznačuje vysokou pevnosťou.


Injektážne živice sú materiály špeciálne navrhnuté pre injektovanie stavebných konštrukcií tak, aby trvale utesnili a priľnuli – zlepili podklad. Jedná sa o polyesterové alebo epoxidové živice, ktoré sa do trhlín vpravujú cez vŕtané a lepené packery (ventily) za pomoci tlakového čerpadla s plynulou reguláciou výstupného tlaku. V prípade porúch vo vodorovných konštrukciách je možno použiť tzv. „gravitačnú metódu", kedy sa injektážna živica vyleje priamo do trhliny – poruchy, alebo sa aplikuje priamo pomocou ručného aplikátoru.


V prípade zvlášť úzkych trhlín je možno doplniť packery o injektážne balóniky, ktoré udržia primeraný tlak na tak dlhú dobu, až je trhlina dokonale vyplnená. Po správne prevedenej injektáži je sanovaná trhlina – spoj pevnejší ako okolitá konštrukcia.
injektaz pomocou zivicnych hmot 001injektaz pomocou zivicnych hmot 002Injektáž stavebných konštrukcií pomocou živičných hmôt injektaz pomocou zivicnych hmot 004